Сучасний підручник JavaScript (learn.javascript.ru) 

Якщо рівень англійської не дозволяє ознайомлюватись з технічними текстами, то цей ресурс є хорошою альтернативою. 

Варто зазначити, що всі матеріали подаються російською, включаючи й самі терміни. Що це означає для тих, хто вивчав JavaScript саме в такий спосіб? А те, що їм надалі буде важко читати спеціальну літературу по JavaScript в оригіналі, тобто англійською мовою. А також можуть виникнути складнощі під час спілкування з іншими спеціалістами. У мене неодноразово бували ситуації, коли на співбесіді мені не одразу вдавалося розуміти співрозмовника, який вчився саме за learn.javascript.ru. Тому варто звернути на це увагу.

MDN (Mozilla Developer Network)

Іншим, більш просунутим, ресурсом з вивчення не тільки JavaScript, а й великої кількості web-технологій, наприклад, HTML, CSS, HTTP, я б назвав MDN (Mozilla Developer Network). Він містить як навчальні матеріали, так і довідники, які дають відповіді фактично на всі питання, пов’язані з web. 

Я і сам досить часто ним користуюся. Проте, як у випадку з learn.javascript.ru, не зловживайте з локалізованими версіями. Окрім того, локалізовані версії частіше мають помилки й іноді містять не настільки повні статті, як оригінали англійською.

Фреймворки

Для вивчення ж різних фреймворків звертайтеся безпосередньо до офіційної документації. Та і взагалі найкращим джерелом інформації майже завжди є офіційна документація. Будь-який підручник чи стаття стороннього автора – це вже інформація в тому вигляді, в якому її сприйняв автор даного матеріалу. Тому вона може містити певні неточності.

Ось посилання на офіційну документацію самих популярних фреймворків: