Чим займався до того, як прийшов в IT?

Я закінчив Національний університет України “Київський політехнічний інститут” у 2009 році, отримав диплом магістра з телекомунікацій, у 2015 році закінчив Національний університет “Одеська юридична академія”, отримав кваліфікацію юриста.

До того, як прийшов в ІТ, я 3 роки працював на спортивному телебаченні та 10 років – в поліції.

 

Як потрапив в SPD-University? З якими викликами зіткнувся?

Хочу почати з того, що програмування та комп’ютери мені завжди допомагали в роботі: я розробив базу даних у відділі, що спростило документообіг, завжди намагався автоматизувати свої робочі процеси.

Коли я зрозумів, що те, чим я займався, не приносить мені внутрішнього задоволення та емоційної свободи, я вирішив змінити ситуацію кардинально. 

Друзі порадили мені курс SPD-University, я зацікавився і почав підготовку до вступу на курс “Java for Web”. Не скажу, що було просто, але час на підготовку до вступу було витрачено не марно – я з першого разу пройшов тести та співбесіду. Під час навчання я продовжував працювати, тому найбільші труднощі, з якими мені доводилося стикатися, – це брак часу, оскільки робота забирала левову частку мого часу.  

Сьогодні я можу впевнено сказати, що вибір, який я зробив, змінив моє життя на краще та дозволив відчути внутрішню та емоційну свободу.

 

Що допомогло пройти шлях від студента SPD-U до PM на проекті?

Пройти шлях до PM на проекті мені допомогла Анна Дума, керівниця SPD-Labs. Коли Аня запропонувала мені розвиватися в цьому напрямку, я ні на мить не вагався і погодився. Разом ми розробили план індивідуального розвитку. 

Компанія SPD-Ukraine піклується, щоб у кожного була можливість всебічно розвиватися. Щоб закріпити теоретичну базу та систематизувати свої знання, я закінчив 2-місячні курси з напрямку IT Project Management коштом компанії. Курси проходили в місті Києві у вихідні дні, тому я мав змогу поєднувати їх із роботою.

Вже після закінчення курсів я приступив до виконання функціональних обов’язків в якості PM.

 

Поради та рекомендації – як підготуватись до SPD-University, з чого почати, що необхідно знати, корисні матеріали.

Перше, що я хочу порадити тим, хто хоче змінити професію, а саме прийти в ІТ – це прислухатись до себе та визначитись із напрямком. Усвідомивши, що ви справді цього хочете, необхідно діяти: 

 

  • по-перше, треба поставити собі ціль, 
  • по-друге, необхідно планувати та розподіляти свій час на підготовку та навчання, 
  • по-третє – заручитися підтримкою в сім’ї (пояснити дружині або чоловікові, що сидячи за комп’ютером – ви інвестуєте час в майбутню професію, що надалі змінить ваше життя). 

 

Щодо знань та корисних матеріалів я можу розповісти про напрямок Back-End, виходячи із власного досвіду. Особисто я почав вивчення Java з книжок:

 

Java: The Complete Reference, Ninth Edition by Schildt, Herbert;

– Effective Java, Third Edition by Joshua Bloch.

 

Також використовував матеріали з Інтернету (відеоматеріали, статті), розв’язувати практичні задачі, також були спроби створити свій pet-проект. 

Щоб успішно пройти тестування та співбесіду за напрямком Java, необхідно впевнено володіти знаннями щодо принципів ООП, Java Core, володіти базовими знаннями SQL, HTML/CSS та Web (HTTP, Session, Cookies), а також мати велике бажання розвиватися. 

Оскільки професійно зростати у сфері ІТ без знання англійської мови неможливо, також раджу присвятити час вивченню та вдосконаленню англійської мови.